Duben 2018 – návštěva veletrhu INTEGRA 2018 v Rakousku

V rámci záštity Mgr. Pavla Svobody, člena Rady Libereckého kraje, a finanční podpory Libereckého kraje mohla být realizována návštěva mezinárodního veletrhu INTEGRA 2018 v rakouském Welsu a to ve dnech 25. 4. – 27. 4. 2018.

Veletrh, který se koná každé dva roky, je zaměřen na nabídku výrobků, vybavení a služeb pro osoby s handicapem a seniory. Zároveň v průběhu veletrhu probíhá řada zajímavých přednášek a prezentací včetně vystoupení např. hudebních uskupení, které tvoří osoby se zdravotním postižením.

Účastníci měli možnost seznámit se s výrobky zahraničních výrobců, které pomáhají osobám se zdravotním postižením zkvalitnit jejich život či zapojit je do běžného života.

V rámci návštěvy veletrhu proběhla dne 27. 4. 2018 exkurze v domově pro seniory v Gaspoltshofenu, který uplatňuje filosofii psychobiografického modelu péče podle prof. Erwin Böhma (Bezirksalten und Pflegeheim Gaspoltshofen www.shvgr.at). Účastníci akce tak měli možnost seznámit se s možnostmi, způsoby a zkušenostmi péče o seniory v Rakousku.